news

Information concerning events and activities of Valeo sites in Poland as well Valeo Group around the world, the automotive industry and development and manufacturing of car parts.

05.11.2018

PARIS MOTOR SHOW

W październiku Valeo wzięło udział w jednych z najważniejszych targów motoryzacyjnych w Europie - Paris Motor Show

Paris Motor Show to jedne z najważniejszych targów motoryzacyjnych w Europie, w trakcie których prezentowane są nowe produkcje oraz samochody koncepcyjne.

Valeo, jako firma oferująca na rynku innowacyjne produkty i systemy przyczyniające się do redukcji emisji CO2 oraz rozwoju intuicyjnego prowadzenia pojazdów samochodowych, przygotowała na tę okazję miedzy innymi demo autonomicznego pojazdu Valeo Drive4U®.

Oprócz wspomnianego pokazu, który odbył się na placu Concord w Paryżu, Valeo zaprezentowało rozwiązania w zakresie 48V, aby pojazdy elektryczne stały się znacznie tańsze. Przykładem tego rozwiązania był całkowicie elektryczny prototyp miejski napędzany silnikiem Valeo o mocy 48V.

Valeo po raz kolejny zademonstrowało swoją zdolność do projektowania i rozwijania technologii, które sprzyjają rozwojowi elektrycznych, autonomicznych samochodów.

Autonomiczne samochody to nasza przyszłość. Jednak trzeba pamiętać, że nawet autonomiczne samochody potrzebują układów napędowych, systemów chłodzenia czy systemów widoczności, których produkcją zajmuje się między innymi Valeo w Polsce.